Tego sezonu ogromną popularnością cieszyć się będzie nowoczesny styl japandi. To swoista mieszanka dwóch różnorodnych klimatów, która w swojej istocie tworzy wyjątkową esencję estetyki i nowoczesności. Głównymi filarami na których bazuje styl japandi jest klimat scandi charakteryzujący się prostotą i stonowaną kolorystyką oraz od lat mocno trendujący minimalizm, gdzie funkcjonalność i harmonia gra pierwsze skrzypce. To co wyróżnia wnętrza w stylu japandi to przede wszystkim harmonia, oszczędność form oraz wyjątkowa symetria.

Dla miłośników harmonii

Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok coraz bardziej zauważalne jest zamiłowanie do prostoty i skromności. Harmonijne i minimalistyczne wnętrza zyskują więc zdecydowanie większe poparcie, a to wszystko dzięki łatwości ich aranżacji. To ograniczenie do minimum ilości kolorów czy dodatków, przez które nie musimy się bać o niepowodzenia w dopasowaniu do siebie poszczególnych elementów.

Przełom w aranżacji minimalistycznych wnętrz

Jeśli jednak nudzą Was oczywiste połączenia oraz obraz banalnego minimalizmu z pewnością przypadnie Wam do gustu nowy styl japandi. To nieco bardziej przytulna wersja surowego minimalizmu, której popularność narodziła się stosunkowo niedawno. Wnętrze w stylu japandi musi sprawiać wrażenie przestronnego, dlatego tak ważne jest wystrzeganie się dodawania zbędnych bibelotów.

Kolorystyka

Dominują tutaj przede wszystkim kolory ziemi m.in.: złamane biele, beże, szarości połączone z dalekowschodnimi akcentami brązu, zgaszonej zieleni, a nawet czerni. Z powodzeniem odnajdą się również elementy w kolorze przygaszonej czerwieni oraz żółci jako symbol życia i energii. Dokładnie takiego akcentu możesz dodać w swoim salonie z jedną z bestsellerowych propozycji z kolekcji Lizbona.

Meble

Przy wyborze mebli pamiętaj o umiarze! To niezwykle ważne w stylu japandi. Wystrzegaj się więc ciężkich, bogato zdobionych korpusów z mocno kontrastującymi ze sobą frontami. Zamiast tego postaw na niskie stonowane w barwach bryły o optycznie lekkiej budowie. Co powiecie na naszą bestsellerową propozycję? Narożnik Sofi to wyjątkowo nowoczesny model gładkiej teksturze, utrzymany w duchu harmonii i współczesnego minimalizmu.

Dodatki

Zapanuj nad chaosem. Wybieraj jednobarwne, lekkie ozdoby, najlepiej wykonane z surowców takich jak drewno czy bambus. Świetnym pomysłem będzie ozdobienie takiego wnętrza naturalną kompozycją z roślin czy wysmakowaną grafiką umieszczoną na ścianie.

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.