Jeśli zabierasz się za ozdabianie nowoczesnych komód, musisz pamiętać o bardzo ważnej zasadzie – nowoczesność nie lubi barokowego przepychu, jarmarcznego kiczu czy rustykalnego stylu. Zatem odpadają dekoracyjne lustra, sztuczne kwiaty czy rzeźbione toaletki. Poniżej znajdziesz kilka trafnych podpowiedzi jak udekorować nowoczesną komodą „ze smakiem”.

Nowoczesne komody do salonu

Jeśli nowoczesna komoda jest czarna z połyskiem – wybierz dodatki kontrastowe (najlepiej  białe), mogą być również z połyskiem lub matowe, dla przeciwwagi. To samo zrób w przypadku białej komody – dodaj czarne ozdobniki.

Poniżej kilka przykładowych dodatków pasujących do nowoczesnych komód:

 • zdjęcie abstrakcji w futurystycznej ramce lub zdjęcie domowników w ramce – prostej, geometrycznej, najlepiej w jednym kolorze, ewentualnie dwóch stonowanych (biel z szarością, biel z czernią). Najlepiej wypadają zimne kolory,
 • dekoracyjne przedmioty o bliżej nieokreślonym kształcie. Figurki zwierząt są dość ryzykowne, chyba że zaprojektowane w awangardowy lub symboliczny sposób. Ciekawie prezentują się symboliczne minirzeźby – które nie przedstawiają konkretnego kształtu. 
 • Na półkach w szklanych witrynach możesz umieścić eleganckie lampki do wina – koniecznie proste, bez graweru, ozdób.

Biała komoda w salonie

Nowoczesne komody do sypialni

I tu zasada taka jak w przypadku nowoczesnych aranżacji – prostota, gra kolorem, połyskiem, formą.  Na komodzie umieść:

 • Nowoczesne zdjęcie.
 • Szkatułkę  z biżuterią - nie wybieraj szkatułek w złotym kolorze, rzeźbionych, w stylu glamour, ani też rustykalnych, drewnianych.
 • Butelki z perfumami.
 • Lustro o prostych ramach, minimalistyczne.

Czarna komoda w sypialni

Nowoczesne komody do kuchni

Nowoczesna komoda w kuchni może pełnić rolę nie tylko dekoracyjną, ale praktyczną.

 • Doniczka ze świeżymi ziołami na blacie.
 • Naczynia na świeże owoce.
 • Komoda jako dodatkowy blat kuchenny (szczególnie przydatny w małej kuchni) – na nim nowoczesne sprzęty: ekspres do kawy, mikrofalówka, naczynia kuchenne. 
 • W witrynie nowa zastawa stołowa.

Przeczytaj także: Nowoczesne komody w roli kuchennej wyspy»

Biała komoda w kuchni

Nowoczesne komody w przedpokoju

Na blacie nowoczesnej komody postaw efektowną misę na klucze, awangardowe pudełko na listy, futurystyczne ramki ze zdjęciami rodziny. Możesz także na komodzie postawić pudełko na pastę do butów czy narzędzia. Pamiętaj wszystko ma pasować do stylistyki nowoczesnej komody.

Czarna komoda w przedpokoju

 

Nowoczesne komody w łazience

Na blacie nowoczesnej komody postaw np. misę z suszonymi kwiatami. Dzięki temu komoda będzie ozdobiona, a w łazience będzie roznosił się zmysłowy zapach, budując klimatyczne wnętrze. Do tego zapachowe świece dopełniające nastrój. Nie sięgaj po ozdobne świeczniki rodem z pałacu, to nie ten styl. Wybieraj nowoczesne świece np. w szklanych prostych formach. Komoda może także posłużyć jako miejsce na umywalkę, lustro i kosmetyki.

Czarna komoda w łazience