W urządzaniu wnętrz styl skandynawski to wciąż świeży trend. Prostota, minimalizm i funkcjonalność – tak najkrócej można scharakteryzować pomieszczenie zaaranżowane po skandynawsku. Po ten styl chętnie sięgają dziś właściciele obszernych loftów, domów i niewielkich mieszkań w bloku. Jak urządzić we własnym salonie małą Skandynawię? Przeczytaj.

Światło i natura w domu

Styl skandynawski istnieje w trzech różnych wariantach: duńskim, fińskim i szwedzkim. Jednak, by osiągnąć wrażenie rozjaśnionych i przestronnych pomieszczeń ze stylowymi meblami, projektanci zawsze korzystają z kilku podstawowych elementów:

  • biel – to kolor dominujący we wnętrzach. Białe są meble w salonie, białe ściany, podłogi i futryny. By nie było nudno bieli towarzyszą wszystkie odcienie szarości od srebrzystych po ciemny grafit. Zdarzają się także zestawienia kontrastowe – biel-czerwień, biel-granat.
  • światło – skandynawskie pomieszczenia są doskonale oświetlone, głównie dzięki dużym oknom przez które wpada naturalne światło. Firany i ciężkie zasłony zastępowane są lekkimi roletami, a lampy cechuje prosta forma i oszczędna oprawa.
  • drewno – najczęściej naturalne lub bielone, z których wykonane są podłogi, niektóre meble salonowe albo jedynie ich elementy, np. szuflady lub blaty. Bardzo korzystnie wyglądają drewniane belki w suficie na tle białej przestrzeni.
  • dodatki – głównie narzuty i poduszki z naturalnych materiałów, plecione koszyki, szklane świeczki, minimalistyczne obrazy.

Meble salonowe w stylu Północy

Meble do salonu w stylu skandynawskim muszą być przede wszystkim białe. Dzięki temu nawet w małym mieszkaniu z nienajlepszym oświetleniem można stworzyć wnętrze jasne i w miarę możliwości przestronne. Ważne, by wybierać meblościanki, komody i szafy o prostej formie, bez zbędnych zdobień czy udziwnień. Styl skandynawski ceni sobie nowoczesne meble, które są funkcjonalne i praktyczne. Pakowne szuflady w stylowej komodzie, zabudowane szafki w białych meblościankach – takie elementy to wyznacznik północnej stylistyki. Nie tylko wyglądają pięknie i łatwo je połączyć z innymi elementami wnętrza. Przede wszystkim ułatwiają życie domownikom i pomagają uporządkować przestrzeń.

Nasze propozycje meblościanek do salonu w stylu skandynawskim:

Przykłady trzech meblościanek do salonu

1. Meblościanka Hollywood Biała »

2. Meblościanka Luxus Biała »

3. Meblościanka Luxus biała z podświetleniem » 

0

Komentarze

Leave A Reply

Your email address will not be published.