Nowoczesne wnętrza to nie tylko minimalizm formy i wykorzystanie wysokojakościowych materiałów, ale także – a może przede wszystkim – funkcjonalność. Meble do nowoczesnego salonu powinny być przede wszystkim proste, praktyczne i nieprzesadnie zdobione. Ma to być przede wszystkim miejsce spotkań z rodziną czy przyjaciółmi, dlatego należy skupić się na ponadczasowym wzornictwie, wygodzie i użyteczności.

Zatem jakie meble do salonu wybrać? Przede wszystkim uniwersalne, czyli takie, które równie dobrze sprawdzą się w różnych aranżacjach – czy to kolorystycznych, czy stylowych.

Czarna meblościanka

Meblościanka do salonu

Idealne meble do salonu przychodzą zazwyczaj w dwóch kolorach – czarnym i białym. Wiąże się to przede wszystkim z łatwością ich aranżacji. Biała lub czarna meblościanka do pokoju dziennego jest niewrażliwa na wszelkiego typu aranżacyjne zawirowania. Niezależnie od tego, jaki kolor ścian wybierzemy, jaki materiał wykorzystamy do wyłożenia podłogi czy jakimi dodatkami chcemy urozmaicić wnętrze, czarne meble do salonu doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji. Przy tego typu wyposażeniu wnętrza istotna jest instalacja odpowiedniego oświetlenia, które nieco ożywi aranżację i wydobędzie szlachetność barwy. Wybierając meblościankę do salonu należy pamiętać, iż sklepowe ustawienie mebli nie musi być ostateczne. Zestaw możemy dowolnie konfigurować i ustawiać według potrzeb. Nie przytłaczajmy aranżacji zbyt wielką liczbą dekoracji. Przy czarnych meblach do salonu zachowajmy umiar i minimalizm w doborze dodatków.

Sprawdź CZARNE MEBLOŚCIANKI AAAA MEBLE http://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-czarne

Białe meble do salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski zyskuje sobie w Polsce coraz szersze grono zwolenników. Jego cechy charakterystyczne to minimalizm formy i bogactwo treści, czyli właściwości praktycznych. Meble w stylu skandynawskim projektowane są w taki sposób, że to funkcjonalność determinuje wzornictwo, a nie odwrotnie. Dzięki temu uzyskujemy meble do salonu, które są nie tylko minimalistyczne w formie, ale także niezwykle praktyczne. Tutaj, podobnie jak w przypadku czarnych meblościanek, musimy powstrzymać wodze fantazji, ograniczając ilość dekoracyjnych dodatków do minimum. Doskonale sprawdzą się tutaj przedmioty praktyczne, choć niekoniecznie wykorzystywane w codziennym życiu. Eleganckie przyciski do papieru często przybierają niespotykane formy, a proste lampy o geometrycznych kształtach dostarczą odpowiednią ilość (koniecznie jasnego i białego!) światła.

Biała meblościanka

Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami stylu skandynawskiego, czy bardziej cenimy minimalistyczną czerń, wybór mebli do nowoczesnego salonu powinien być determinowany przede wszystkim ich funkcjonalnością i ponadczasowym wzornictwem. Czarna meblościanka w pokoju dziennym to propozycja dla osób, które nie boją się mocnych akcentów kolorystycznych i pragną wnętrza równie praktycznego, co stylowego. Białe meble do salonu stanowią idealne uzupełnienie stylu skandynawskiego, zachęcając do zachowania minimalistycznej formy i aranżacji z wykorzystaniem praktycznych dodatków.

Zobacz KOMODY W STYLU SKANDYNAWSKIM http://www.aaaameble.pl/nowoczesne-mebloscianki/komoda-w-stylu-skandynawskim/