Bez względu na to, czy zamieszkujemy w przestronnym i wysokim lofcie w starym budynku ozdobionym czerwoną cegłą, czy też w niedużym dwupokojowym mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, stajemy przed koniecznością zakupu mebli, które będą wpisywać się nie tylko w nowoczesne trendy aranżacyjne, ale i będą zapewniać nam wysoką funkcjonalność.


Wbrew pozorom duży wybór meblościanek, mebli modułowych i pojedynczych elementów w sklepach nie ułatwia nam tego zadania – wiele z propozycji to meble niepraktyczne, które mają płytkie szuflady, zbyt wąskie półki czy szybko niszczące się fronty w kolorystyce niepasującej do małych pomieszczeń i różnorodnych stylów.

Warto zatem zdecydować się na samodzielne stworzenie meblościanki do salonu czy też do pokoju dziennego z funkcją sypialni. Rozwiązanie to pozwoli nam zakupić jedynie te komody, szafki czy półki, których potrzebujemy. Wybierać możemy w tym przypadku głównie spośród mebli produkowanych przez mniejszych producentów, których wyrobów nie znajdziemy w większości sklepów sieciowych.

U nas masz możliwość wybierania z zestawu dowolnych mebli: komód, szafek rtv, witryn. Możesz też skompletować swój własny zestaw. Dowiedz się więcej o ofercie, przejdź na stronę: ZESTAWY MEBLI DO SALONU»

Zachowaj przestrzeń dzięki pojemnym meblościankom

Kwestia zachowania możliwie dużej ilości wolnej przestrzeni w mieszkaniu jest obecnie bardzo istotna w procesie projektowania wnętrz. Nowoczesne aranżacje nie dopuszczają bowiem do charakterystycznego dla lat 70. czy 80. ubiegłego wieku zagracenia pomieszczenia poprzez liczne bibeloty, czy wysokie i masywne meblościanki. Obecnie na topie są bowiem meble, które sprawiają wrażenie niezbyt rozbudowanych, choć w rzeczywistości są one bardzo pojemne.

Sprawdź ofertę NOWOCZESNYCH MEBLOŚCIANEK»

W trendach tych doskonale odnajduje się firma AAAA Meble. Funkcjonalne meble takie jak: długie stoliki RTV z ogromnymi szufladami, wiszące szafki z eleganckimi witrynami podświetlanymi lampkami LED o dowolnej kolorystyce, czy też klasyczne rozwiązania w nowoczesnej odsłonie jak wysokie szafy ubraniowe, komponują się świetnie w różnorodne zestawy.

Nowoczesna szafka RTV biała

Nowoczesna szafa

Minimalizm przede wszystkim - nowoczesne meble do salonu

Nowoczesne meble do salonu najlepiej prezentują się w klasycznej czerni i bieli bądź w odcieniu ciepłego drewna. Kolorystyka ta jest charakterystyczna dla aranżacji utrzymanych w stylu minimalistycznym bądź art deco. Odcienie te pozwalają też dowolnie zmieniać kolory ścian, podłóg czy dodatków, gdyż są na tyle uniwersalne, że mogą służyć przez lata, dopasowując się do otoczenia i tworząc z nim spójną i ciekawą całość.

Co więcej, meblościanki białe lub czarne z połyskującymi frontami pozwalają dodać każdemu wnętrzu wysublimowanej elegancji. Ponadto w niewielkich pomieszczeniach białe, odbijające światło komody czy szafy pozwalają uzyskać wrażenie większej przestrzeni – rozwiązanie to jest więc doskonałe dla małych pokojów czy też pomieszczeń długich i wąskich, w których konieczne jest poprawienie proporcji wnętrza poprzez odpowiednie ustawienie i dobranie mebli oraz dodatków.

Komoda nowoczesna czarna

Czerń zaprezentuje się natomiast wspaniale na meblach ustawionych w ogromnym gabinecie bądź w wysokim salonie w lofcie. Stworzy ona ciekawe kompozycje zwłaszcza ze ścianami pomalowanymi na soczyste kolory jak ognista czerwień czy intensywna zieleń.

Klasyczne meble pokojowe w nowych odsłonach

Designerzy nowoczesnych mebli nie rezygnują też z klasycznych rozwiązań, które znane są nam od lat. Wśród nich są choćby witryny meblowe, w których zarówno nasze babcie, jak i mamy z chęcią ustawiały kryształy czy kieliszki. Modernistyczne witryny nie są już jedynie stojącymi, dużymi meblami, w których tak naprawdę niewiele może się zmieścić – dzisiaj mogą stanowić one piękną ozdobę każdego salonu czy innego pomieszczenia. Przyjmują one formę nie tylko mebli stojących, ale i wiszących półek o dowolnej wielkości. Ponadto mogą być one podświetlane, dzięki czemu każdy umieszczony w nich przedmiot jest dodatkowo eksponowany.

Witryny meblowe stojące

Witryna biała wisząca