Nowoczesna komoda wpisuje się w wiele stylów. Jej prosta forma, uniwersalna kolorystyka wpisuje się w wiele aranżacji: dopełnia klasyczne wnętrza, jest wyrazistym akcentem w minimalistycznych domach, a nawet łączy się z mieszaniną stylów (styl eklektyczny).

Nowoczesna komoda, żyrandol glamour i rustykalna cegła

Styl eklektyczny zwany mieszanym to sztuka łączenia różnych stylów, pozornie do siebie nie pasujących, zupełnie obcych. Jest to dosłownie sztuka, ponieważ to wielkie wyzwanie połączyć ze sobą elementy z różnych bajek tak, by tworzyły spójną opowieść.

By osiągnąć świetny efekt, należy kierować się zasadą: chaosu kontrolowanego, a więc łączyć meble z różnych epok, różne wzory, desenie, materiały, dodatki tak, by końcowy efekt dawał wrażenie spójnego designu – całkowicie zamierzonego, zaplanowanego od początku do końca.

Biała komoda w salonie aranżacja

Znany polski projektant mody i wnętrz właśnie o tym mówi:

Tworząc projekt wnętrza myślę o klimacie, jaki ma panować w pomieszczeniu. Żaden element nie powinien znaleźć się w nim przypadkowo. Jak w modzie, potrzebna jest pełna stylizacja, aby efekt końcowy był zniewalający.

Źródło: luksusowi.pl

Zestawienie: nowoczesnej komody, żyrandola glamour i rustykalnej cegły – jest całkowicie możliwe. Taka kompozycja może wyglądać świetnie. Wyobraź sobie przestronny salon z białą komodą w rogu, z niesamowitymi błyszczącymi frontami, w których odbija się blask kryształowego żyrandola, a w tle ściana z cegły, ocieplającej wizerunek salonu.

Nowoczesna komoda i „kontrolowany chaos”

Biała komoda z połyskiem lub czarna o gładkich frontach jako wyraz nowoczesnego designu w stylu eklektycznym może łączyć się z wszystkim. Tu nie ma ograniczeń. Jeśli do tej pory w nowoczesnym wnętrzu miałaś opory przed wprowadzeniem rustykalnych dodatków – w tym przypadku wolno Ci wszystko. Możesz połączyć nowoczesną komodę z prowansalską sielskością, rustykalnymi dodatkami, eleganckim stylem francuskim, z surowym loftem czy barokowym przepychem.

Sprawdź ofertę NOWOCZESNYCH KOMÓD»

Ciekawe połączenie z nowoczesną komodą w roli głównej

Czarna komoda w salonie

Biała komoda połysk w salonie

Biała komoda w salonie styl eklektyczny

Dla kogo eklektyczny styl?

Z pewnością dla ludzi odważnych, nie lubiących rutyny, potrafiących się bawić, eksperymentować. Sztuka łączenia nowoczesnej komody z przeróżnymi stylami wymaga odwagi, ekstrawagancji i wyczucia. Nie ma na to gotowej recepty. Efekt może być naprawdę olśniewający, wywołujący zdumienie na twarzach gości.