Aranżujesz salon i właśnie stoisz przed wyborem idealnego zestawu wypoczynkowego? Pozwól sobie na najwyższy poziom komfortu i postaw na nowoczesny narożnik tapicerowany.

To zdecydowanie najbardziej funkcjonalny rodzaj mebli, który łączy w sobie wyjątkowo praktyczną funkcję sofy i fotela. Dzięki temu pozwala na coraz to nowsze rozwiązania, a wśród nich - umożliwienie wypoczynku większej ilości osób. Szukasz inspiracji na efektowną aranżację  z narożnikiem tapicerowanym w roli głównej? Zapraszamy do lektury.

Jaki wybrać?

Obecnie w ofertach salonów meblowych możemy spotkać naprawdę sporo ciekawych wariantów kanap narożnych, jednak najczęściej mówi się o dwóch typach narożników - lewy oraz prawy. Jak je rozróżnić? Z pomocą przyjdzie nam metoda według ręki. Wystarczy, że ustawimy się przodem do frontu, a następnie określimy z jakiej strony znajduje się wystająca część mebla.
W przypadku, gdy zauważamy ją po naszej lewej stronie, wówczas mamy do czynienia z narożnikiem lewostronnym, i odwrotnie. Jeśli jego wystająca część znajduje się po prawej stronie naszej ręki mówimy wtedy o narożniku prawostronnym. Oprócz narożników prawo i lewostronnych, funkcjonuje również podział ze względu na ich kształt. Wówczas możemy mówić również o narożnikach L-kształtnych lub U-kształtnych. To jaki rodzaj korpusu będzie dla nas najlepszym wyborem zależy przede wszystkim od naszych upodobań, ale również od wielkości i układu naszego salonu. Warto jednak zaznaczyć, że narożniki U-kształtne są zazwyczaj większe od L-kształtnych, dlatego te pierwsze zazwyczaj plasują swoje miejsce w przestronnych pokojach dziennych, zaś w niewielkich salonach z reguły królują korpusy narożników w kształcie litery L.

Sekret idealnego układu narożnika w naszym salonie

Wszystko zależy od wielkości i układu Twojego salonu. Zanim jednak zaplanujesz aranżację swojego salonu, zastanów się czy Twój narożnik będzie pełnił głównie rolę mebla wypoczynkowego, czy również funkcję sypialnianą. Jeśli chcesz, aby Twój narożnik był nie tylko komfortową kanapą, ale również wygodnym łóżkiem, zdecyduj się na ustawienie go tuż przy ścianie. Dzięki temu stworzysz wyjątkowo intymny i prywatny kącik. W przypadku, gdy chcesz wykorzystać kanapę narożną w celu wydzielenia dwóch stref - wypoczynkowej i jadalnianej, najlepszym rozwiązaniem będzie ulokowanie narożnika w centralnym miejscu salonu. Aby ułatwić dobór odpowiedniego modelu narożnika przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, które z powodzeniem odnajdą się w aranżacji designerskiego pokoju dziennego.

Zainspiruj się

 

  • Narożnik Sofi - nowoczesna propozycja dla miłośników minimalistycznych wnętrz, 
  • Narożnik Crazy - wyjątkowo designerski korpus, połączenie najnowszych trendów wnętrzarskich z najwyższym komfortem wypoczynku
  • Narożnik Barcelona - rodzinny model sofy narożnej z funkcją spania, do wyboru w 3 konfiguracjach układu.

 

Zapoznaj się z najnowszą kolekcją nowoczesnych mebli wypoczynkowych AAAA meble.

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.