Najsławniejsi designerzy wnętrz zgodnie twierdzą, że nowoczesna moda dyktuje tzw. czystą formę – bez ozdób, krągłości, barokowych ornamentów, rzeźbionych dodatków. Co czysta forma oznacza w meblarstwie – dowiesz się z poniższego wpisu.

Aktualnie modne meble do salonu

Projektanci mebli doskonale znają rynek, wiedzą co „piszczy” w tej branży, co się sprzedaje, co podoba się klientom, jakie jest zapotrzebowanie na rynku. Wiedzą też, co składa się na nowoczesny styl, co tak naprawdę znaczą nowoczesne meble do salonu. Określenie „nowoczesne” jest obecnie często nadużywane – mianem nowoczesnych określa się meble, które niekoniecznie spełniają wytyczne designerów wnętrz.

Po czym rozpoznać nowoczesne meble do salonu?

  • Geometryczne kształty – meble do salonu wpisują się w kwadrat, prostokąt. Za nowoczesne meble do salonu nie uznaje się modele o obłych, półokrągłych kształtach.
  • Czyste płaszczyzny – nowoczesne meble do salonu mają gładkie fronty, z połyskiem, w których odbija się światło, optycznie powiększając wnętrze. Fronty pozbawione są frezów, kolorowych dodatków, nawet uchwyty nie zakłócają czystych płaszczyzn. Są subtelnym dodatkiem, które eksponuje przestrzeń, nie zmniejszając powierzchni mebli. Uchwyty są prostokątne lub kwadratowe, albo nie ma ich wcale - dzięki temu błyszcząca tafla prezentuje się w całej okazałości. 
  • Jednobarwne meble – czyste białe lub czyste czarne z połyskiem. Nie ma mowy o kolorowych, jarmarcznych dodatkach.

Czarne meble w salonie

Zobacz więcej CZARNYCH MEBLI DO SALONU»

 Białe meble w salonie

Zobacz więcej BIAŁYCH MEBLI DO SALONU»

Dominować ma minimalizm, prostota i otwarta przestrzeń - mówi Agnieszka Rybka, dyrektor sprzedaży Dekoria.pl. 

Kierunkiem, który wzbudza tyle samo pozytywnych, co negatywnych emocji jest styl nowoczesny. Wszystko za sprawą surowości pomieszczeń, która nie każdemu odpowiada. Minimalistyczne wnętrza nie lubią antyków, bibelotów i innych dodatków zabierających wolną przestrzeń. Uwielbiają natomiast nowoczesne materiały takie, jak szkło, stal chromowa czy cegła. Nadrzędną zasadą, której w tym przypadku powinniśmy się podporządkować jest: mniej znaczy więcej.
Zatem styl nowoczesny to propozycja dla osób otwartych, będących na bieżąco z nowymi trendami w modzie, doceniających prostotę w formach geometrycznych. 

Źródło: biznes.meble.pl