Salon to przestrzeń wielofunkcyjna, w której jedną z głównych ról odgrywa miejsce do relaksu. Dlatego kupno mebli wypoczynkowych to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie możesz poczynić. Muszą one być wygodnym i funkcjonalnym miejscem do wylegiwania się, czytania, oglądania telewizji, a nawet drzemki. Jak zatem skompletować idealny zestaw wypoczynkowy? Dowiedz się więcej.

 

Funkcjonalność, czyli podstawa mebli wypoczynkowych

Kiedy kupujesz nowy materac do łóżka, kładziesz się na nim i wypróbowujesz jego wygodę. Ta sama zasada dotyczy sofy: musi być wygodnie. Przeciętna kanapa ma długość co najmniej 200 cm, co daje komfort leżenia na niej, nawet wysokim osobom. Głębokość siedziska jest jednak różna, więc zdecydowanie wypróbuj różne style, żeby zapewnić sobie dobre podparcie pleców. Jeśli chodzi o wysokość siedziska, większość modeli ma wysokość od 45 cm do 50 cm. Nie ma dobrej lub złej wysokości, więc najlepiej wybrać taką, jaka Ci odpowiada.

Meble wypoczynkowe powinny być na tyle wygodne, żeby sofa lub narożnik umożliwiały popołudniową drzemkę, lub oglądanie telewizji w pozycji leżącej. Jeśli zdecydujesz się na fotel, warto by miał regulowany zagłówek, który poprawia komfort odpoczynku. Warto również zainwestować w solidnie wykonane meble wypoczynkowe. Lepiej wydaj więcej na wysokiej jakości ramę, która przetrwa wiele lat leniuchowania. Zwróć też uwagę na możliwości danego mebla. Czy jest to rozkładana sofa lub narożnik z funkcją spania? Czasami możesz potrzebować dodatkowej powierzchni dla gości, więc warto uwzględnić i tę funkcjonalność.

Estetyka, czyli jakość w parze z wyglądem

Niezależnie od tego, czy wybierzesz odważny kolor, wzór, czy neutralny odcień, wybór tkaniny obiciowej będzie miał ogromny wpływ na wygląd mebli wypoczynkowych i całe pomieszczenie. Dlatego decyduj ostrożnie, żeby estetycznie pasowały do całej aranżacji. Naturalne materiały mogą blaknąć w silnym świetle słonecznym, więc jeśli sofa będzie znajdować się w pobliżu okna, wybierz wysokiej jakości syntetyczną tkaninę.

W Twoim domu są małe dzieci, masz psa lub kota? Postaw na obicie z tkaniny, którą łatwo utrzymać w czystości. Warto wybrać sploty teksturowane, które są wytrzymałe oraz materiały, z których szybko usuniesz plamy i inne zanieczyszczenia.

 

Idealny zestaw mebli wypoczynkowych – propozycje

Jak skompletować meble wypoczynkowe do salonu? Pamiętaj o proporcjach, czyli największe obiekty w pomieszczeniu muszą pasować do siebie wielkością. Na przykład sofa i fotel Lizbona stanowią idealny zestaw do salonu, w którym strefa wypoczynkowa jest niewielką powierzchnią. Najlepiej odnajdą się we wnętrzach w stylu skandynawskim lub minimalistycznym, gdzie króluje niska szafka RTV oraz brakuje dużego stołu.

Duże salony mogą pomieścić większe meble, więc tam, gdzie jest miejsce na duży stół z krzesłami, warto zdecydować się na pokaźny narożnik. Na przykład model Paris to nowoczesny i funkcjonalny mebel wypoczynkowy, który będzie współgrał z fotelem z tej samej kolekcji oraz klasycznym pufem.

Kompletując idealny zestaw mebli wypoczynkowych, pamiętaj o ich funkcjonalności oraz estetycznym wyglądzie, który będzie harmonijnie współgrał z otoczeniem.

 

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.