Jeśli zamierzasz aranżować salon w 2018 roku musisz koniecznie przeczytać ten artykuł. Podpowiemy jakie kolory mebli do salonu będą wiodły prym, jaki styl będzie dominujący, co z czym zestawić. Na wstępie zdradzamy, że na pewno nie będzie nudno, wnętrze nabierze blasku, zbliżymy się do natury i postawimy na prostotę, która ma klasę.

Numer 1 – Meble do salonu w minimalistycznym stylu

Minimalizm będzie wciąż modny. Meble do salonu będą proste, bez przesadnych zdobień, bez zbędnych dodatków. Ich elegancja będzie opierała się na prostej formie, a nie na ozdobnikach. Będą królować prostokąty, heksagony, trójkąty – surowe kształty, które dominują w najnowszych projektach znanego szwajcarskiego projektanta Alfreda Häberliego. W meblach do salonu będą przeważały gładkie frezowane fronty, z połyskiem.

 Białe meble do salonu z oświetleniem

Dowiedz się więcej o produkcie http://www.aaaameble.pl/mebloscianka-fresh-biala-z-oswietleniem

Salon elementy drewniane

Numer 2 – Meble do salonu w barwach ziemi

W 2018 roku będą zdecydowanie królować barwy ziemi: stonowane szarości i biele, a także piaskowe brązy. W nowy trend wpiszą się białe sofy, szare krzesła, brązowe poduchy, białe meblościanki z połyskiem czy szary stół w jadalni. Te kolory z pewnością będą pasować do nowoczesnego, minimalistycznego stylu, a także industrialnego i loft (w którym króluje surowy beton, kamień i stal). Będziemy rozkoszować się barwami natury.

Białe meble do salonu z połyskiem

Dowiedz się więcej o produkcie http://www.aaaameble.pl/mebloscianka-hollywood-biala

Nowoczesny salon

Minimalistyczny salon

Numer 3 – „Zimne meble” ocieplone drewnem

Meble do salonu w nieco chłodnych kolorach ziemi zostaną przełamane cieplejszymi akcentami drewna. Obok białej sofy stanie drewniany stół w ciepłym, miodowym odcieniu. Biała komoda zyska drewniane dodatki, a bok witryny zostanie obity drewnem.

Czarne meble do salonu z oświetleniem, dodatkami w kolorze drewna

Dowiedz się więcej o produkcie http://www.aaaameble.pl/mebloscianka-lemon-cinema-z-oswietleniem

Białe meble do salonu z dodatkami w kolorze drewna

Dowiedz się więcej o produkcie http://www.aaaameble.pl/mebloscianka-monte-carlo

Numer 4 – Szał na designerskie krzesła

Im dziwniejsze, zaskakujące, im bardziej fantazyjne, tym bardziej pożądane. Takie będą krzesła w 2018 r. Podobnie jak inne meble do salonu: sofy, fotele, komody, szafki RTV tak i krzesła będą mieć kolory ziemi.

Nowoczesne krzesła

Designerskie krzesła

Numer 5 – mocna strefa „tech-free”

To będzie mocny trend. „Tech-free” to przestrzeń bez technologii, bez telewizora, laptopa. To miejsce relaksu po ciężkim dniu pracy, w którym najważniejszym meblem jest wygodna, rozkładana sofa, pokryta ciepłą narzutą lub dzianinowym kocem, z przytulnymi poduchami.

 Salon Tech-free

Numer 6 – Meble rodem z PRL-u, ale w nowej odsłonie

Rok 2018 utrzyma trend na meble z okresu PRL-u jednak w wersji odświeżonej, dopasowanej do nowoczesnego klimatu wnętrz. Modne będą meblościanki, kanciaste fotele, kredensy. Poniżej meblościanki, które zupełnie nie przypominają dużych, nudnych szaf z PRL-u.

Białe meble do salonu, witryna, półka, szafka RTV

Dowiedz się więcej o produkcie http://www.aaaameble.pl/mebloscianka-pure-biala-z-oswietleniem

Czarne meble do salonu, połysk

Dowiedz się więcej o produkcie http://www.aaaameble.pl/mebloscianka-classic-czarna

Źródło: http://interiorzine.com/2017/03/15/living-room-trends-designs-ideas-2018-2019/