Przy zakupie mebli do domu zawsze pojawia się pytanie o wybór frontów – matowe, półmatowe czy na wysoki połysk. Te ostatnie wywołują najwięcej komentarzy. Jedni twierdzą, że meble w wysokim połysku są eleganckie, inni, że mało praktyczne. Weźmy pod lupę meblościanki do salonu w wysokim połysku i sprawdźmy jak jest naprawdę.

Zanim wybierzesz wykończenie mebli

Nie ma mebli uniwersalnych, które pasowałby do każdego domu. Dlatego przed wyborem wykończenia frontów mebli salonowych warto wziąć pod uwagę:

  • metraż jakim dysponujemy w salonie i rozplanowanie zabudowy,
  • oświetlenie – ustawienie mebli względem okien i sztucznych źródeł światła,
  • styl jaki dominuje w domu, albo do którego chcielibyśmy dążyć,
  • zachowanie domowników – inaczej funkcjonują mieszkania z dorosłymi, inaczej z dziećmi, a jeszcze inaczej ze zwierzętami domowymi,
  • preferencje praktyczne - niezależnie od wyboru frontów mebli na każdym będą widoczne odciski palców, ale na każdym nieco inaczej. Nie łudźmy się jednak, że ominie nas sprzątanie.

Atuty mebli na wysoki połysk

Meble na wysoki połysk są idealne do małych pomieszczeń. Szczególnie dobrze sprawdzają się białe meblościanki, bo optycznie powiększają wnętrze, a połysk daje efekt głębi i lekko odbija przestrzeń wokół.
Meble na wysoki połysk chętnie wybierane są także do dużych salonów utrzymanych w nowoczesnym stylu. Jednak z odpowiednimi dodatkami mogą być także przytulne (drewniana podłoga, puchaty dywan, kolorowe poduszki z deseniem).
Im ciemniejsze meble salonowe, tym bardziej wyrazisty i luksusowy efekt. Im jaśniejsze, tym lżejsze i bardziej subtelne wydaje się wnętrze.
Meble salonowe o gładkich frontach dają wiele możliwości komponowania z innymi elementami wnętrza. Łatwo dobrać do nich ciekawą fototapetę, intrygujący kolor ścian, meble wypoczynkowe, dywany i drobiazgi.
Czyszczenie meblościanek do salonu jest dziecinnie proste – wystarczy miękka szmatka z mikrofibry albo płyn do mycia okien i papierowe ręczniki.

Jednak wybór mebli z połyskiem nie jest do końca taki kolorowy. Na gładkich powierzchniach bardziej widoczne są odciski palców i drobne zarysowania. Trzeba pamiętać także, że im ciemniejsze fronty mebli, tym bardziej widoczne będą ślady użytkowania i konieczność czyszczenia. Zatem meble z połyskiem nie są odpowiednie w domach z małymi rozrabiakami i zwierzętami domowymi. 

0

Komentarze

Leave A Reply

Your email address will not be published.