Przyjęło się, że łóżka boxspring są przeznaczone do sypialni. Owszem, tam najczęściej znajdują swoje miejsce. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by znaleźć dla nich miejsce w niewielkiej kawalerce, w której nie ma wydzielonej przestrzeni sypialnianej. Jednoosobowe mieszkanie może być w pełni funkcjonalne. Nie trzeba rezygnować z wygodnego łóżka z dobrym materacem na rzecz spania na kanapie. Na co zwrócić uwagę i jak dobrać łóżko, by cieszyć się ze swojego wyboru jak najdłużej?

Odpowiedni rozmiar

Łóżka tapicerowane są niewątpliwie ozdobą wnętrza. Ciekawy kolor i materiał mogą podkreślić aranżację mieszkania i nawet ją uzupełnić. W małej kawalerce trzeba jednak w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rozmiar. Ogromne królewskie łoże niewątpliwie jest wygodne, jednak zajmie zbyt dużą przestrzeń. Choć oferujemy łóżka na wymiar już od 90 cm szerokości, proponujemy 120 cm. Taki rozmiar jest komfortowy dla jednej dorosłej osoby, a przy tym sprawia, że nie zajmuje zanadto tak bardzo cennej przestrzeni.

Łóżko z obiciem

Proste, drewniane ramy kojarzą się jednoznacznie z sypialnią. Jeżeli zatem postanawiamy umieścić je w kawalerce, warto postawić na łóżko tapicerowane. Jest przyjemne dla oka, łatwo wpisuje się w styl mieszkania i samo w sobie jest interesującym meblem. Ponadto, wybierając łóżko z wezgłowiem, otrzymuje się mebel, który na którym można również wygodnie usiąść, by poczytać książkę, czy korzystać z komputera. To również idealne miejsce do oglądania filmów, jeżeli posiada się rzutnik lub kino domowe. W kawalerkach stawia się na wielofunkcyjność, zatem łóżko do spania, będzie służyć również do innych celów.

Miejsce do przechowywania

Jak już wspomnieliśmy, w kawalerkach każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Warto zatem sięgnąć po łóżko kontynentalne z pojemnikiem. To idealne miejsce do przechowywania dodatkowych kompletów pościeli. Sprawdza się również, gdy brakuje miejsca do składowania prania, sezonowych ubrań oraz rzeczy, z których korzysta się sporadycznie.

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.