Komoda to bodaj najbardziej uniwersalny z wymyślonych przez człowieka mebli. Świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Najpopularniejsze są komody do salonu albo sypialni. Często spotkać je można także w jadalni, przedpokoju, pokoju dziennym i pokoju dziecinnym. Właśnie, dlaczego nowoczesne komody to doskonały mebel dla młodych rodziców?

Nowoczesna komoda w sypialni maluszka

W pokoju niemowlaka komoda to zazwyczaj drugi najbardziej potrzebny mebel. Tuż po łóżeczku. Funkcjonalne komody bardzo cenią młode mamy, bo w wygodnych szufladach i szafkach wszystko znajdzie swoje miejsce – od pieluszek, poprzez kosmetyki do pielęgnacji po pierwsze zabawki i ubranka.

Głębokie szuflady świetnie sprawdzają się w układaniu i porządkowaniu ubrań. Szuflady w komodzie powinny mieć pełny wysuw, wtedy łatwiej zlustrować zawartość. Ważne są również prowadnice, na których osadzona jest taka szuflada – mają być wytrzymałe, stabilne i ciche. Mamy są mistrzyniami organizacji i potrafią schować do komody kilogramy śpiochów, becików i innych niezbędnych elementów ubioru malucha. By maksymalnie poprawić funkcjonalność komód do sypialni wielu projektantów proponuje przegrody szuflad, które pomagają uporządkować i zorganizować przestrzeń.

Komoda w salonie z łobuziakami

Modne komody bez uchwytów lub z uchwytami umieszczonymi wysoko doceniają zwłaszcza rodzice dzieci raczkujących lub stawiających pierwsze kroki. Takie rozwiązanie wyklucza nabicie sobie guza lub poważniejszych urazów. W nowoczesnych komodach do salonu stosuje się wygodny system push-to-open, by otworzyć szufladę wystarczy docisnąć front mebla. To wygodne, gdy trzyma się dziecko na rękach, bo docisnąć można szufladę biodrem lub kolanem, bez użycia rąk. W komodach z wysokimi uchwytami sprawa jest prosta. Warto też zwrócić uwagę na kwestię zamykania się szuflad i szafek w komodzie salonowej. To ważne, by maluch nie przytrzaskiwał sobie paluszków podczas zabawy. Najlepiej, by miały specjalne ograniczniki, które spowalniają zamykanie się szuflad.

Nasze propozycje komód dla młodych rodziców

Komody bez oświetlenia

Komody bez oświetlenia

Komody z oświetleniem - szczególnie pomocne w nocy, delikatne światło nie budzi malucha, a znacznie ułatwia poruszanie się po pomieszczeniu i wyszukanie potrzebnych przedmiotów.

Białe komody z oświetleniem

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.