Jak urządzić pokój dzienny i o czym pamiętać wybierając meble? Na jakie kolory postawić? Nie masz pomysłu na aranżację? Skorzystaj z porad eksperta, zainspiruj się i stwórz pokój swoich marzeń!

Salon czy pokój dzienny to miejsce, w którym spędzasz większą część wolnego czasu. Nic dziwnego, że chcesz, by było to miejsce po prostu ładne i estetyczne, w którym panuje harmonia i porządek. Z pewnością wiesz, że to przede wszystkim meble nadają wnętrzu charakter.

W ostatnich latach najczęściej wybierane są zestawy, które wyróżnia ponadczasowa elegancja, która sprawia, że raz urządzona przestrzeń wpisuje się w każdy trend. Jakie meble wybrać, by pokój dzienny zachwycał przez wiele lat?

Czy meblościanki to już przeszłość? Niekoniecznie!

Samo słowo „meblościanka” najczęściej kojarzy się z masywnymi meblami z poprzedniej epoki, ustawionymi przy jednej ścianie. Duża szafa, przeszklony segment i barek, czyli tradycyjne „Bieszczady”, uznawane są obecnie za synonim kiczu i braku gustu.

Błędem jest jednak myślenie, że gotowe zestawy mebli odeszły do lamusa – nowoczesne meblościanki, zaprojektowane w zgodzie z najnowszymi trendami, to hit ostatnich czasów. Na szczęście nie przypominają już w najmniejszym stopniu wyżej wspomnianych mebli tak popularnych w latach 80-tych. Teraz są to zestawy, w skład których wchodzą eleganckie witryny, szafki pod telewizor i modne komody, które umożliwiają optymalne zaaranżowanie każdej powierzchni.

Jasne czy ciemne meble?

To pytanie stawia sobie chyba każdy, kto ma w planach urządzanie pomieszczeń w swoim domu czy mieszkaniu. To, w jakim kolorze meble wybierzesz zdecyduje o tym, jaki klimat będzie panował w twoim salonie. Ten sam pokój dzienny będzie wyglądał zupełnie inaczej z czarnymi meblami o wysokim połysku, a inaczej z szafkami w kolorze śnieżnej bieli. Które wybrać?

Nowoczesne wnętrza z czarnymi meblami

Czarne meble sprawią, że wnętrze zyska przede wszystkim luksusowy charakter. To opcja dla miłośników aranżacji glamour i nowoczesnych, w których rządzi przepych i odważny połysk. Świetnie sprawdzą się przede wszystkich w dużych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Zobacz wszystkie zestawy czarnych mebli pokojowych: http://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-czarne

Czarna meblościanka nowoczesna

Białe meble do salonu – minimalizm, przestrzeń, światło

Jeśli jesteś zwolennikiem minimalistycznych wnętrz, postaw na meble z białymi frontami - bez zbędnych zdobień, o zgrabnej i oszczędnej formie. Nie kupuj meblościanki, która zasłoni całą powierzchnię ściany, bo uzyskasz odwrotny efekt – wnętrze będzie sprawiać wrażenie zagraconego i „przeciążonego”. Zdecyduj się na zgrabne meble, które możesz w dowolny sposób rozmieścić na danej ścianie i stworzyć dowolny układ.

Sprawdź ceny białych mebli: http://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-biale

Biała meblościanka z połyskiem

Meble Sonoma do przytulnych wnętrz

Meble w kolorze drewna sprawią, że twój pokój dzienny będzie nie tylko elegancki, ale i przytulny. Ciepły odcień dębu można zestawić zarówno ze śnieżną bielą, ale również z żywymi barwami.

Zobacz meble w kolorze drewna w sklepie: http://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-sonoma

Meble w kolorze drewna

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.