Nie wiesz jakie meble do salonu wybrać, czym się kierować – kolorem ścian, dodatków, podłogi, metrażem pomieszczenia. Obawiasz się, że przytłoczysz zbyt mały salon czarnymi meblami albo białe ściany wtopią się w jasne tło, a są na tyle ładne, że warto byłoby je wyeksponować. Podpowiemy ci jakie meblościanki do salonu wybrać, by nie popełnić gafy. Przeczytaj poniższy artykuł.

Meblościanki białe

Białe meblościanki idealnie łączą się z pastelowymi ścianami. Optycznie powiększają mały salon, a ponury rozświetlają. Meble białe pokojowe to hit w prestiżowych magazynach wnętrzarskich. Wpisują się w nowoczesne trendy, opierające się na zimnych kolorach i delikatnych akcentach kolorystycznych. Meblościanki nowoczesne białe doskonale pasują do ścian pastelowych w odcieniach zarówno chłodnych (błękity, fiolety, zielenie), jak i ciepłych (żółte, brzoskwiniowe i różowe). Białe meblościanki do salonu poprzez odbicie światła, które dodatkowo wzmacnia wysoki połysk mebli, wzmagają efekt przestrzeni i podkreślają kolorowe dodatki. Białe meble do salonu dobrze prezentują się niemal z każdym kolorem – jasnym, jak i ciemniejszym (brązem, czernią, grafitem). Z jasnymi dodatkami powiększają salon, więc jeśli zależy ci na powiększeniu przestrzeni postaw na takie połączenie. Jeśli chcesz zyskać przestrzeń, ale nieco ją ujarzmić, połącz białe meble z ciemniejszymi dodatkami – brązowa sofa, grafitowy stolik lub zaszalej, kupując żółtą lampę czy obraz w kolorze czerwonym.

Sprawdź pełną ofertę meblościanek białych»

Meblościanki czarne

Meblościanki czarne idealnie komponują się z białymi lub jasnymi ścianami i dodatkami. Aranżacja kontrastowa jest aktualnie bardzo modna. Dwa zimne kolor – czerń i biel – to najmodniejsze połączenie. Wyobraź sobie efekt, meblościanki czarny połysk, jasne ściany, panele, czarny dywan, biała sofa. Maksymalna elegancja w nowoczesnym salonie. Czarne meblościanki można też ożywić soczystymi kolorami – najprościej inwestując w dodatki (słoneczne poduchy, zielona sofa, czerwone figurki, złociste ramki w obrazie). Jeżeli czarne meblościanki chcesz umieścić w salonie, w którym dominują ciemne barwy – to oczywiście możesz to zrobić, ale jeśli wnętrze jest przestronne, duże. Jeśli salon jest mały czarne meblościanki go jeszcze bardziej zmniejszą, przytłoczą.

Sprawdź pełną ofertę meblościanek czarnych»

 

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.