Jesteś zdecydowana, wiesz że w salonie będzie na pewno jasna podłoga, ale co do mebli stawiasz wielki pytajnik. Nie wiesz jakie wybrać, zadajesz sobie pytanie: jaki kolor mebli do jasnej podłogi? Pozwól, że jako znawcy mebli damy Ci kilka złotych rad.

Jasna podłoga i białe meble – luksus za niewielką cenę

Jasna podłoga i białe meble tworzą harmonijne połączenie. Ich siłą jest maksymalna elegancja, luksus – który możesz uzyskać , nie wydając zbyt wiele pieniędzy. Na poniższej aranżacji mamy lekko szarą podłogę i białe meble o wysokim połysku. Takie połączenie sprawia, że:

  • Salon wydaje się większy (jasne kolory powiększają optycznie wnętrze, dodatkowo połysk mebli odbija światło na powierzchni frontów, tworząc efekt głębi).
  • Uzyskujesz w prosty sposób luksusowy efekt. Jane kolory są szczególnie eleganckie, do tego połysk mebli wzmaga ten ekskluzywny efekt.
  • Wnętrze wydaje się lśnić. Jasne kolory tworzą sterylne przestrzenie, dają wrażenie bardzo czystych, zadbanych, pachnących świeżością. 

Jeśli obawiasz się, że białe meble do jasnej podłogi stworzą zbyt „zimną”, mało przytulną przestrzeń, to możesz wykonać kilka drobnych zabiegów aranżacyjnych. Naprawdę nie trzeba zbyt wiele, by przełamać sterylną, nieco chłodną biel i szarość. Wystarczą drobne akcenty, na poniższej aranżacji przełamano monotonię wprowadzając: zieloną roślinę, książki, ciepły dywanik, świece dekoracyjne z fiołkowym kolorem.

Białe meble do jasnej podłogi, aranżacja salonu

Wspomnieliśmy o luksusie za niewielkie pieniądze. Co to oznacza? Już wyjaśniamy. Kupując u nas meble (całą meblościankę, na którą składają się szafki RTV, szafki wiszące, półki wiszące) w cenie promocyjnej oszczędzasz nawet ponad 400 zł. Ponadto nie płacisz za wysyłkę, wszystkie meble wysyłamy ZA DARMO. Nawet te w cenach promocyjnych.

Zobacz wszystkie meble do salonu https://www.aaaameble.pl/mebloscianki

Zobacz tanie meble do salonu (z ceną promocyjną) https://www.aaaameble.pl/oferta-specjalna 

Jasna podłoga i czarne meble – najmocniejszy kontrast

Jasna podłoga w salonie, czy to biała, szara czy beżowa najlepiej kontrastuje z mocną czernią mebli. To bardzo bezpieczne połączenie – czerń i biel jest uniwersalna, nie przestanie być modna z roku na rok. Poza tym, to dzięki kontrastom podkreślamy, wydobywamy atuty.

Na poniższej aranżacji mamy jasną podłogę (lekki odcień modnej szarości) i czarne meble z połyskiem. Jasna podłoga nie zlewa się z meblami, wręcz przeciwnie stanowi rozdzielającą płaszczyznę, dzięki temu wzrok skupia się na szafkach RTV, wiszących półkach, witrynach czy stojącej obok komodzie. Meble zajmują główną pozycję w salonie, to one grają pierwsze skrzypce.

By nieco „ożywić” salon czarne meble zostały wyposażone w dynamiczne oświetlenie, na podłodze postawiono zieloną roślinę, a na półce świece w fiołkowym kolorze.

Czarne meble i jasna podłoga, aranżacja salonu

Jaki kolor mebli do jasnej podłogi – inne triki aranżacyjne

  • Jasne meble i jasna podłoga, do tego jasne ściany – popularny styl skandynawski. Możesz pozostawić całe wnętrze w bieli, szarościach, ecru lub „ocieplić” je jasnym drewnem.
  • Jasne meble w połysku i jasna podłoga, do tego metalowe i szklane elementy – styl nowoczesny. Nieco zimny, minimalistyczny, powściągliwy.
  • Do jasnej podłogi świetnie pasują postarzane meble w stylu shabby chic. Warto też rozważyć bieloną, przecieraną deskę podłogową, która przepięknie komponuje się z białymi meblami. Doskonałe połączenie w skandynawskich, loftowych, minimalistycznych i prowansalskich wnętrzach.
  • Jasne podłogi i jasne meble to doskonałe połączenie w małych wnętrzach. Jasne meble z połyskiem rozjaśnią ciemne pomieszczenia, a ciasnym dodadzą metrażu. Poza tym jasne kolory dodają lekkości, przestronności (możemy swobodnie oddychać, nie doskwiera nam poczucie stłamszenia, ciasnoty).
  • Do jasnej podłogi najlepiej wybierać nowoczesne meble, a więc proste, bez przesadnych ornamentów, zdobień, udziwnień. Bogato zdobione meble przytłoczą subtelną podłogę. Jeśli decydujesz się na czarne bądź ciemne meble, to tym bardziej wybieraj minimalistyczne, lekkie, by nie przytłoczyły jasnej podłogi.
  • Panuje dość popularna zasada – meble powinny być o 2 stopnie jaśniejsze lub ciemniejsze od podłogi. Co dzięki temu osiągasz? Podłoga nie zlewa się z meblami. 
  • Jasna podłoga i jasne meble. By takie połączenie nie było zbyt monotonne, wprowadź drobne, kolorowe dodatki (poduchy na sofie, dekoracyjne świece, zasłony itd.). Jeśli podłoga jest szara lub ecru a meble śnieżnobiałe, to nie ma aż takiej potrzeby ożywiania wnętrza, ale jeśli podłoga jest śnieżnobiała i meble również, to delikatne dodatki w kolorze są konieczne. Pamiętaj! Nie przesadzaj z ich ilością.

 

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.