Czerń śmiało wkracza na salony. Kojarzy się z luksusem, jest szykowna i elegancka. Nowoczesne aranżacje salonu z czarnymi meblami są harmonijne, nietuzinkowe. Stanowią jednak duże wyzwanie, ponieważ głęboką czerń trzeba stosować z umiarem, by nie przytłoczyć wnętrza i nie zmniejszyć go optycznie. Jeśli chcesz mieć salon z czarnymi meblami w roli głównej – przeczytaj wskazówki projektanta wnętrz.

Z tego artykułu dowiesz się z jakimi kolorami najlepiej zestawiać czarne meble i jakie dodatki dekoracje podkreślą ich urok oraz poznasz trzy najmodniejsze kolekcje nowoczesnych mebli do salonu.

Czarne meble w salonie – pamiętaj o dobrym oświetleniu wnętrza

Aranżując salon z czarnymi meblami zadbaj o dobre oświetlenie. Oprócz lampy sufitowej warto zainwestować w dodatkowe źródła światła (dyskretne kinkiety, małe halogeny). Warto rozważyć zakup mebli z wmontowanym oświetleniem LED, które nie tylko świetnie wyeksponuje przedmioty ustawione na meblach czy w przeszklonych witrynach, ale również zbuduje niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu po zapadnięciu zmroku.

Kolor oświetlenia możesz dopasować do koloru ścian i dodatków. Stworzysz w ten sposób niebanalną, harmonijną aranżację, która będzie zachwycać o każdej porze dnia.

Zobacz meble z oświetleniem ledowym: https://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-z-oswietleniem

Czarne meble z LED

Na jaki kolor pomalować ściany w salonie z czarnymi meblami?

Czarne meble prezentują się najbardziej elegancko na tle jasnych kolorów. Możesz pomalować ściany na jasne odcienie szarości lub beżu. Taki kontrast to sposób na podkreślenie elegancji mebli, wyeksponowanie największych zalet. Jeśli wybrałeś meble z gładkimi frontami możesz iść krok dalej i ustawić je na tle ściany o ciekawej fakturze (świetnie sprawdzą się tynki do dekoracji ścian) lub ozdobionej wzorzystą tapetą.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w większym i dobrze oświetlonym salonie pomalować ściany na ciemniejsze kolory. Czerń mebli świetnie komponować się będzie z głęboką czerwienią czy grafitem. W ostatnich sezonach bardzo dużą popularnością cieszą się odcienie turkusu i butelkowej zieleni – pamiętaj jednak, by wszystkie ciemniejsze barwy wprowadzać rozważnie (ich nadmiar może sprawić, że wnętrze stanie się ponure).

Kup nowoczesny zestaw czarnych mebli w niskiej cenie, pamiętaj o darmowej dostawie na wszystkie zamówienia: https://www.aaaameble.pl/mebloscianki/mebloscianki-czarne

Czarne meble przy ścianie z połyskiem

Szary salon z czarnymi meblami

Aranżacja salonu z czarnymi meblami

Czarne meble przy ścianie z cegły