Białe meble cieszą się dużą popularnością, ale przy zakupie nie powinniśmy kierować się jedynie modą. Przed kupnem meblościanki warto więc poddać ocenie nie tylko cenę, styl, materiał, ale i kolor. Wpływa on na nasze wrażenia estetyczne i praktyczne zastosowanie we wnętrzu. Czy białe meblościanki zdadzą egzamin w Twoim domu?

Za co kochamy białe meble?

Wzrost popularności wiąże się przede wszystkim z ich popularnością i zainteresowaniem stylem skandynawskim. Funkcjonalność, prosta forma i biel – tak najkrócej można go scharakteryzować.

  • Białe meblościanki dają niemal nieograniczone możliwości kreowania atmosfery we wnętrzu. Wszystko zależy od kolorystyki dodatków, ścian, którą dobierzemy. Ciepłe kolory zmienią salon w przytulny, szarości i błękity w chłodny i minimalistyczny. Biel pasuje do każdego stylu – retro, glamur nowoczesnego czy nawiązującego do romantycznej Prowansji.
  • Nowoczesne meble w kolorze bieli optycznie powiększają wnętrze, rozjaśniają je, odświeżają i odbijają słoneczne światło. Wnętrza w całości utrzymane w bieli potrafią zdziałać cuda. Dlatego ten kolor jest wykorzystywany przy urządzaniu małych, ciasnych i ciemnych pomieszczeń.
  • Biel kojarzy się z czystością, stąd też na jasne meblościanki decydują się najczęściej osoby uporządkowane, które cenią ład i estetykę. Co prawda, biel wymaga częstszego sprzątania, ale w zamian otrzymujemy wnętrze niemal nieskazitelne. To też decyduje o tym, że białe komody wykorzystywane są często w pokojach dzieci.

Czego nie lubimy w białych meblach?

Biel narażona jest na zabrudzenia, bez względu na to czy to ściana, mebel, podłoga czy biała bluzka. Wybierając jasne kolory w mieszkaniu trzeba liczyć się z częstszym sięganiem po szmatkę i odkurzacz. Najlepiej czyści się meblościanki lakierowane. Lakier nadaje im gładki i intensywny odcień bieli, a porządki są znacznie mniej uciążliwe niż np. przy czyszczeniu chropowatej powierzchni mebli z bielonego drewna. Białe meble na wysoki połysk mają jeszcze jedną zaletę – nie przywiera do nich bród. Przykładowo białe meble pomazane farbą plakatową można szybko wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki i delikatnego detergentu.

0

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.