Czarne meble pokojowe w roli głównej, czyli co zrobić, aby rzeczywiście były zaletą naszego wnętrza i jego ozdobą. Wykorzystując tak klasyczny i tak bardzo praktyczny i uniwersalny kolor mebli, możemy sobie naprawdę na dużo pozwolić, jeżeli chodzi o wystrój wnętrza. Czarne meble są doskonałym rozwiązaniem nie tylko do salonu, ale również sypialni czy kuchni. Wybierając je, dajemy sobie szanse do eksperymentowania i stworzenia niebanalnych połączeń i aranżacji.

Czarne meble pokojowe - moda i klasyka

Jeszcze do niedawna ten kolor mebli wybierany był tylko przez odważnych. Ludzie bali się, że czerń jest zbyt przytłaczająca i może wyrządzić więcej szkód, niż dostarczyć korzyści. Dzisiaj już zapomniano o tym stereotypowym przekonaniu i coraz częściej decydujemy się na niebanalne rozwiązania. Kolor czarny jest w świecie mody uważany za synonim elegancji, szyku i luksusu. Od lat jest jednym z tych, który nie schodzi ze światowych wybiegów. Świat mody jest największą inspiracją dla dekoratorów wnętrz, dlatego coraz częściej spotykamy się czarnymi meblami pokojowymi i dodatkami.

U nas na wszystkie meble DOSTAWA GRATIS.

Czarne meble do salonu

Czarna meblościanka z połyskiem

Stwórz własną kompozycję mebli, kompletując wymarzony zestaw.

U nas OFERTA SPECJALNA - możesz łączyć poszczególne meble z różnych zestawów, wg własnego pomysłu, bez ograniczeń. Dowiedz się więcej»

Czarne meble w towarzystwie innych kolorów

Czarny sam w sobie jest kolorem eleganckim i dystyngowanym. Najczęściej występuje w towarzystwie swojej odwiecznej partnerki, czyli bieli, tworząc z nią nierozerwalną i harmonijną całość. Czarna meblościanka i biała sofa - to brzmi doskonale i dumnie. Można również połączyć te dwa kolory, tworząc z mebli szachownice, w salonie będzie to wyglądać naprawdę dobrze. Ale nie tylko biel to świetna partia dla czerni. Odcienie żółtego, niebieskiego, pomarańczowego i fioletu - te kolory będą również bardzo trafnym dopełnieniem czarnych mebli w salonie. Najlepiej sprawdzą się w formie poduszek, wazonów, dywanów, zasłon, obrusów czy obicia foteli lub sofy.

Czarne meble i biała sofa w salonie

Zobacz więcej CZARNYCH MEBLI POKOJOWYCH»

Salon w bezbłędnej formie

Aby stworzyć w salonie aranżacje doskonałą z dominującym kolorem czarnym, nie trzeba dużo wiedzieć o tym, co nowego w modzie i trendach. Czarna meblościanka z podświetleniem i przeszklonymi witrynami rozciągnięta na całą długość ściany będzie się uzupełniać z czarną, skórzaną sofą stojącą na środku pokoju. Ściany w kolorze białym lub kremowym uzupełnione mogą być o fototapetę przedstawiającą amerykańskie miasto. W oknach zasłony w złocistym lub bursztynowym odcieniu mogą nawiązywać do ozdobnych poduszek w tym samym kolorze znajdujących się na czarnej sofie. Również  wazon stojący za witryną czy na szklanym stoliku lub bieżnik leżący na ławie może być w podobnym odcieniu żółtego. Kolor dodatków można zastąpić innym, również kontrastującym z czernią, jak odważna fuksja, głęboka purpura czy niezastąpiony kobalt.

Czarne meble w salonie z niebieskim oświetleniem