Od pewnego czasu w salonach królują białe meble na wysoki połysk, które swoją formą i kolorem nadają wnętrzu przyjemny klimat, który można zmieniać w dowolnym czasie zmieniając dekoracje i dodatki. O ile dodatkowe elementy aranżacji zawsze łatwo można zastąpić innymi, o tyle kolor podłogi należy dokładnie przemyśleć.

Do białych błyszczących mebli w salonie pasuje:

  • podłoga z jasnego i ciemnego drewna
  • podłoga biała dla miłośników minimalizmu
  • podłoga czarna dla odważnych osób ceniących luksus

Sprawdź naszą ofertę białych mebli do salonu»

Na wszystkie meble DOSTAWA GRATIS!

Ciemna podłoga i białe meble

Białe meble do salonu z podłogą z drewna

Białe meble w salonie doskonale komponują się z podłogą wykonaną z naturalnych materiałów. Podłoga wykonana z dębu, buka czy klonu idealnie współgra z białymi meblami zwłaszcza w oszczędnych, minimalistycznych aranżacjach w stylu np. skandynawskim. Drewniana podłoga ma wiele zalet – nawiązuje do natury, jest cieplejsza i przyjemniejsza, doskonale komponuje się z kwiatami i roślinami pokojowymi. Do białych mebli w salonie idealnie nadaje się podłoga z parkietem ze względu na jego niepowtarzalną strukturę.

Biała meblościanka i drewniana podłoga

Naturalne drewno idealnie komponuje się z oszczędną w zdobieniach i dekoracjach formą białych mebli salonowych, ich gładkimi i lśniącymi frontami oraz szklanymi elementami.

Białe meble w salonie z białą podłogą? Tak!

Osoby lubiące minimalizm mogą iść o krok dalej i zdecydować się na podłogę białą lub prawie białą – ważne jest w tym, wariancie staranny i przemyślany wybór dodatków i innych elementów wyposażenia, aby uniknąć efektu sterylności. Białe meble w salonie z białą podłogą będą wyglądać bardzo luksusowo również w towarzystwie roślin, zwłaszcza tych oryginalnych, o zdecydowanych kolorach.

Białe meble i biała podłoga


W dużych salonach z białymi meblami można spokojnie zdecydować się na podłogę o ciemnym odcieniu brązu, który zostanie złamany połyskiem mebli. Ciemna podłoga w zestawieniu z białą meblościanką będzie wyglądała bardzo elegancko i szlachetnie.

Białe meble i czarna podłoga – propozycja dla odważnych

A co z czarnym kolorem podłogi w towarzystwie białych mebli salonowych? Nie musi być on przygnębiający i przytłaczający! Białe meble na wysoki połysk w salonie rozświetlają jego wnętrze, w związku z czym nawet ciemna podłoga, zwłaszcza na dużej przestrzeni, będzie się dobrze prezentować. Szklane elementy mebli odbijają światło, dzięki czemu czarna podłoga z białymi meblami salonowymi prezentują się niezwykle elegancko i luksusowo.

Czarna podłoga w salonie z białymi meblami

Zobacz inne aranżacje białych mebli w salonie»