Szary salon to zdecydowanie hit w najnowszych trendach wnętrzarskich. Nic dziwnego – szary kolor sprawia, że pomieszczenie zachęca do relaksu, ale jednocześnie jest bardzo eleganckie. Jaki kolor mebli wybrać do salonu utrzymanego w szarościach i jak sprawić, by aranżacja nie była ponura?

Meble do salonu w szarościach

Jakie meble do salonu z szarymi ścianami wybrać?

Projektanci wnętrz sugerują, by do salonu utrzymanego w szarościach wybrać minimalistyczne meble, najlepiej takie, które wykonane zostały z płyt o wysokim połysku. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że lśniące fronty mebli rozjaśnią wnętrze, dzięki czemu unikniesz efektu nudy, a przebywanie w takim salonie nie będzie przytłaczające.

„Szary salon jest bardzo popularny. Warto zdecydować się na połączenie kilku odcieni szarości na ścianach i zestawić je z meblami o wysokim połysku. Na tle jasnej ściany świetnie prezentują się meble białe wzbogacone o czarne elementy, natomiast ciemny grafit lub betonowa ściana o oryginalnej fakturze to świetne tło dla białych mebli z połyskiem.”

Ekspert AAAA Meble

Biała meblościanka do salonu

Jak ożywić szary salon

Szary salon z białymi meblami można ożywić wprowadzając do aranżacji dodatki w mocniejszych kolorach. Mogą to być niewielkie dekoracje (np. obrazy, figurki czy tekstylia), które subtelnie przełamią szarości lub meble i większe dodatki w intensywnych odcieniach – te z kolei będą stanowić wyrazisty akcent całego wystroju.

„Osoby uwielbiające odcienie szarości, ale marzące o przytulnym pokoju gościnnym powinni wybrać białe meble do salonu z elementami w kolorze ciepłego drewna. Taka meblościanka świetnie prezentuje się zestawiona z jasnoszarymi ścianami. Aranżację można urozmaicić świeżą zielenią żywych roślin lub różnymi barwami kwiatów.

Ekspert AAAA Meble

Zobacz wszystkie MEBLE DO SALONU http://www.aaaameble.pl/mebloscianki

Białe meble z połyskiem

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz